Från och med 2 maj äger vi fastigheten Linnean 1 "Junibackens förskola".
Aktuellt
Nya hyror 2021 Hyresförhandlingen mellan Hyresgästföreningen och LudvikaHem för 2021 är nu klar och uppgörelsen innebär i snitt en höjning av hyran med 1,5 procent.
Försäljningar i Grängesberg Ludvika kommunfastigheter AB har nu sålt fastighet Laritstorp 6:63 (Grängesbergs brandstation/områdeskontor) samt mark vid Stallbackens skola.
Förslag på ny multihall i Marnäs Här kan du läsa om och se de preliminära skisserna på en multihall som politikerna tillsammans med skolan och föreningslivet nu ska ta ställning till.
Resultat kundundersökning Tack till alla verksamhets- och lokalansvariga inom kommunens skolor, förskolor, äldreboende och förvaltningslokaler som svarat på vår kundundersökning!
Köp av "Junibacken" Från och med 2 maj äger vi fastigheten Linnean 1 "Junibackens förskola".
Verksamhetsberättelse 2018 Ännu ett år har gått och det har hänt mycket i våra bolag, allt kan du läsa i vår Verksamhetsberättelse för 2018. Här finns den att läsa!